Kalejdoskop kulturalnych wydarzeń na Pomorzu: Niezapomniane wakacje dla miłośników malarstwa i rzeźby

Wakacje na Pomorzu w tym roku zapowiadają się jako prawdziwe święto dla entuzjastów sztuki. Szereg fascynujących festiwali muzycznych jest uzupełniony o dwie istotne imprezy skierowane do wielbicieli malarstwa i rzeźby – IX Międzynarodowy Plener Malarski Artystów Nieprofesjonalnych „Śladami Maxa Pechsteina” oraz XXXII Międzynarodowy plener rzeźbiarsko-malarski „Pole sztuk”.

Obie imprezy są wspierane finansowo przez województwo pomorskie, które przyznało na ten cel fundusze w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój kultury w województwie pomorskim” w 2023 roku.

IX edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Artystów Nieprofesjonalnych, znana również jako „Śladami Maxa Pechsteina”, to dziedziniec dla utalentowanych artystów nieprofesjonalnych. Wystawę poplenerową będzie można podziwiać podczas wernisażu, który odbędzie się 24 lipca 2023 roku o godzinie 12.00. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego Kluka, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku.

W tym roku plener odbył się na terenie malowniczej kaszubskiej wsi Stojcino w gminie Smołdzino. To międzynarodowe spotkanie artystów nawiązuje do przedwojennej tradycji, gdy tereny zamieszkałe przez Słowińców stawały się artystyczną oazą dla ekspresjonisty Maxa Pechsteina oraz innych niemieckich twórców. W tegorocznym plenerze uczestniczyli nieprofesjonalni artyści z Polski i Niemiec, którzy można było spotkać na Wybrzeżu Słowińskim, szukając inspiracji do swojej twórczości. Wszystkie prace będą dostępne do oglądania do początku września.