Kolejny przypadek znacznej nadmiarowej prędkości – 29-latka zatrzymana przez policję

Podczas prowadzonej kontroli na ulicy Czynu Tysiąclecia w Bojanie, funkcjonariusze drogówki z Wejherowa zatrzymali do kontroli drogowej 29-letnią kierującą. Kobieta prowadząca samochód marki Toyota, poruszała się z prędkością 117 km/h, mimo obowiązywania ograniczenia do 50 km/h.

Po sprawdzeniu danych kierującej w systemach policyjnych, okazało się, że nie jest to jej pierwszy taki przypadek przekroczenia prędkości. Z racji powtarzalności tego wykroczenia, popełnione zostało ono w ramach recydywy. W takim przypadku kwota mandatu jest podwajana przez co zamiast 2000 zł, kara finansowa wyniosła aż 4000 zł – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, pełniąca rolę oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W konsekwencji tego wykroczenia, na konto kierującej wpisane zostało dodatkowo 14 punktów karnych. Ponadto, policja zdecydowała o zatrzymaniu jej prawa jazdy. Asp. sztab. Anetta Potrykus dodaje: Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jednym z głównych powodów, dla których dochodzi do wypadków drogowych. Za szczególnie rażące przekroczenie prędkości grozi mandat nawet do 5000 zł i utrata prawa jazdy. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i dostosowujmy prędkość do panujących warunków.