Nadchodząca inwestycja budowlana w Redzie: rozbudowa strażnicy OSP i odnowienie taboru samochodowego

Według informacji podanych przez strażaków z Redy, niebawem ma się rozpocząć znacząca inwestycja budowlana. Jej celem jest ulepszenie warunków lokalowych oraz modernizacja floty pojazdów strażackich. Na ten moment, już wystartowało postępowanie przetargowe.

W ostatni wtorek, Urząd Miasta w Redzie dał zielone światło dla procesu przetargowego. Dotyczy on rozbudowy istniejącego obiektu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Redzie. Planowana rozbudowa obejmuje dodatkową halę garażową oraz stację zespołu ratownictwa medycznego. Oprócz tego, instalacje takie jak elektryczna, gazowa oraz wodno-kanalizacyjna w budynku również zostaną uaktualnione i rozbudowane.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na Facebooku OSP Reda, przetarg jest efektem długoterminowych wysiłków zarówno ze strony zarządu OSP, jak i Urzędu Miasta. Rozbudowa remizy poprawi możliwości garażowania pojazdów, umożliwiając zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego brakuje w Redzie od wielu lat. Obecne garaże, ze względu na swoje ograniczone wymiary, nie zapewniają możliwości zakupu nowoczesnych pojazdów dostępnych na rynku.