Świąteczne targi w Pucku: fascynujący miks tradycji, rękodzieła i zabawy

Wiele miejsc w okolicy rozświetla się świątecznymi jarmarkami. Ta wyjątkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia objęła również miasto Puck, gdzie rynkowe miejsce obfituje w tradycyjne elementy oznaczające oczekiwanie na ten święty czas.

Targi w Pucku trwały dwa dni (9 i 10 grudnia), prezentując nie tylko typowe dla nich stoiska pełne różności, ale też przynosząc wiele zabawy, zapalając światła na miejskim drzewku świątecznym oraz oferując wiele atrakcji przygotowanych na scenie tego dnia.

„Na tegoroczne targi zaprosiliśmy około 50 wystawców, twórców rękodzieła oraz restauratorów serwujących swoje wykwintne potrawy w dużej namiotowej jadalni. Mamy też z nami reprezentantów partnerskich miast Stein z Niemiec i Cieszyna, a także wielu innych partnerów, którzy przyczynili się do sukcesu dzisiejszej imprezy,” komentuje Natalia Rathnów, podinspektor ds. kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Puck dla Twojej Telewizji Morskiej.

Wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić rynek w Pucku w ten weekend, mieli możliwość bezpłatnego wykonania zdjęcia ze Świętym Mikołajem oraz skorzystania z darmowych atrakcji, takich jak karuzela czy kolejka.