Trzech kierowców z Wejherowa ukaranych za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych

Trzech kierowców z Wejherowa zostało surowo ukaranych za nielegalne i niebezpieczne manewry na drogach. Każdy z nich otrzymał 1500 zł mandatu oraz 15 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. To jest jedno z najbardziej ryzykownych zachowań na drodze, które może prowadzić do tragicznych wypadków – ostrzegają funkcjonariusze policji.

W niedawnym okresie funkcjonariusze ruchu drogowego z Wejherowa donoszą o trzech takich incydentach, które miały miejsce na terenie sąsiedniego powiatu. Wszystkie te przypadki dotyczyły kierowców, którzy nielegalnie wyprzedzali na przejściach dla pieszych.

„Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jeden z najbardziej niebezpiecznych manewrów jakie kierowca może przeprowadzić na drodze. W mgnieniu oka może dojść do okropnej tragedii, która będzie miała długotrwałe i bolesne skutki zarówno dla ofiar, jak i ich rodzin. Te trzy incydenty stwarzały duże zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów”, ostrzega asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Na skutek tych zdarzeń, kierowcy zostali ukarani surowymi mandatami w wysokości 1500 zł oraz otrzymali 15 punktów karnych każdy. „Musimy pamiętać, że takie zachowanie na drodze stanowi duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważenie przepisów może przynieść poważne konsekwencje”, dodaje rzecznik prasowy wejherowskiej policji.