Zalanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wierzchucinie – prawdopodobna przyczyna to awaria instalacji

W Wierzchucinie, w budynku lokalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego doszło do groźnej sytuacji. Obiekt ten został niespodziewanie zalany, a przypuszczalną przyczyną była awaria systemu instalacyjnego.

Wydarzenie miało miejsce prawdopodobnie w środę, 1 maja 2024 r. Następnego poranka znaleziono ślady kropli wody spadających z sufitu. Przy bliższym oglądzie okazało się, że zalało nie tylko parter, ale również piętro budynku. Na sygnał alarmowy natychmiast odpowiedzieli strażacy z najbliższych Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP).

Kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pucku, szczegółowo opisuje działania podjęte przez strażaków: „Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 6:30. Nasza interwencja polegała na zabezpieczaniu sprzętu oraz asystowaniu przy przenoszeniu mebli spoza terenu objętego zalaniem”.

Po intensywnych akcjach straży pożarnej, które trwały ponad cztery godziny i zakończyły się o godzinie 10:48, sytuacja została opanowana. Do miejsca zdarzenia udali się nie tylko strażacy z OSP Wierzchucino i OSP Żarnowiec, ale również wójt oraz radni gminy Krokowa.