15 marca 2024: Wejherowscy wierni uczestniczyli w piątkowej drodze krzyżowej

W piątek, który przypadał na 15 marca 2024 roku, wierni zgromadzili się na Kalwarii Wejherowskiej, aby uczestniczyć w drodze krzyżowej. Jak to ma miejsce każdego piątku, do tego wydarzenia religijnego przyłączyły się setki osób. Zdjęcia dokumentujące tę drogę krzyżową można obejrzeć w naszej galerii.

Kierownictwo nad piątkową procesją przejęli bożogrobcy z Prowincji Gdańskiej. Po odprawieniu mszy świętej, uczestnicy ruszyli na kalwarię z klasztornego kościoła w Wejherowie.

Wielkopostne drogi krzyżowe na wzgórzach wejherowskich są organizowane w każdy piątek, począwszy od 16 lutego aż do 29 marca 2024 roku. Początek każdego nabożeństwa jest zaplanowany na godzinę 14.30 i odbywa się w klasztorze mieszczącym się przy ulicy Reformatów. Po zakończeniu nabożeństwa, mieszkańcy udają się na Kalwarię Wejherowską.

Podczas wielkiego postu w Wejherowie odbędą się również trzy inscenizacje, które zostały przygotowane przez Misterników Kaszubskich. To będą: „wjazd Jezusa do Jerozolimy” odbywający się w niedzielę palmową, „droga pojmania” prezentowana w wielki czwartek oraz droga krzyżowa, która odbędzie się w wielki piątek.