19-letni kierowca z niewielkim doświadczeniem za kierownicą kończy dramatyczną podróż na drzewie

Nastolatek, który dopiero co zdobył prawo jazdy, doznał poważnej awarii podczas zbyt szybkiej jazdy pomiędzy Leśniewem a Darzlubiem. W wyniku nieodpowiedniego dostosowania prędkości do warunków drogowych, jego BMW uderzyło w drzewo. Straż pożarna musiała użyć sprzętu hydraulicznego, aby uwolnić 16-letnią pasażerkę, która była uwięziona w zniszczonym pojeździe. Po uwolnieniu została natychmiast przewieziona do szpitala.

W nocy z soboty na niedzielę, służby ratunkowe, w tym policja i straż pożarna, zostały wezwane do interwencji na trasie Leśniewo – Darzlubie. Funkcjonariusze z lokalnej jednostki drogówki przybyli na miejsce o godzinie 2.45, gdzie odkryli samochód marki BMW wywrócony do góry kołami w rowie.

– Na leśnym odcinku tej trasy nasza ekipa napotkała samochód przewrócony do góry kołami – opowiada asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Na miejsce wypadku dotarli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniewie. – Bez wahania podjęliśmy działania, docierając na miejsce zdarzenia jak najszybciej – relacjonują strażacy z gminy Puck. – Pojazd uderzył w drzewo i wypadł z drogi, a jedna osoba była uwięziona wewnątrz.