Festyn pełen sportu i zabawy

Impreza pod nazwą „Jesienny Festyn z IX Biegiem Redzkim” miała miejsce 23 września w parku w miejscowości Ciechocin. Oprócz biegu, który był głównym punktem programu, uczestnicy mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Warunki pogodowe sprzyjały aktywności na wolnym powietrzu, co doskonale wpisywało się w cele organizatorów tego wydarzenia. Celem było nie tylko promowanie zdrowego trybu życia przez sport, ale także zachęcenie do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Emilia Sawicka-Lieder, radna Redy, podkreśliła w rozmowie z TTM, że atrakcji na festynie nie brakowało. Wśród nich znalazła się ścianka wspinaczkowa, pokazy wojska z wykorzystaniem gogli VR, dmuchańce dla najmłodszych oraz występy dzieci. Ponadto obecne były food trucki i grill, a także stanowisko koła gospodyń wiejskich. Radna podkreśliła, że jednym z celów imprezy była integracja lokalnej społeczności. W tym roku frekwencja była większa niż w poprzednim, co cieszyło organizatorów.

Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, zespół Bimbrowcy oraz Krzysztof Kreft. Dodatkowo, swoje umiejętności zaprezentowało Europejskie Ugrupowanie na Rzecz Edukacji i Kreowania Aktywności EUREKA.