Aresztowanie za posiadanie narkotyków: trzech mieszkańców powiatu gdańskiego zatrzymanych w Kosakowie

Zdarzenie miało miejsce na terenie Kosakowa, gdzie policjanci mieli do czynienia z trzema mężczyznami z powiatu gdańskiego, którzy okazali się mieć przy sobie narkotyki. Mundurowi znaleźli środki odurzające podczas przeszukania pojazdu zatrzymanych – w schowku samochodowym i kieszeni fotela. Każdemu z nich teraz grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada 2023, w godzinach nocnych, na jednej z ulic Pogórza zaparkowany był ford. Wewnątrz pojazdu znajdowała się trójka mężczyzn, którzy wykazywali oznaki nerwowości na widok nadjeżdżających funkcjonariuszy.

Zainteresowanie policjantów wzbudziło od razu niepewne zachowanie mężczyzn. Kiedy mundurowi zapytali ich o ewentualne posiadanie substancji zabronionych, wszyscy zdecydowanie zaprzeczyli. Mimo jednak zapewnień 38-letniego kierowcy o niewinności, przeszukanie samochodu przyniosło inny rezultat – policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Informacje o tym incydencie podała asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.