Walka z zimowym żywiołem: Ochotnicza Straż Pożarna usuwa konsekwencje intensywnych opadów śniegu

Śnieg, choć często kojarzony z pięknem zimowego krajobrazu i możliwościami uprawiania sportów zimowych, potrafi również przynieść wiele problemów. Szczególnie dotkliwie odczuwają to druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy na co dzień muszą zmierzyć się z trudnościami wynikającymi z opadów śniegu.

Na szczególną uwagę zasłużyły intensywne opady śniegu, które miały miejsce w ostatni weekend. Stały się one prawdziwym wyzwaniem nie tylko dla służb odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg, ale także dla strażaków, których zadaniem było usuwanie poważniejszych skutków spowodowanych przez gwałtowne śnieżyce. Wiele dróg stało się nieprzejezdne, gdyż pod ciężarem śniegu łamały się gałęzie drzew, które następnie padały na drogi i powodowały poważne zagrożenia oraz utrudnienia dla kierowców.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie informują, że w niedzielę 3 grudnia musieli interweniować kilkukrotnie. Zgodnie z informacjami udostępnionymi w ich mediach społecznościowych, o godzinie 00:13 zostali wezwani do usunięcia drzewa pochylonego nad ulicą Marynarki Wojennej w Wejherowie. Kolejne zadanie miało miejsce o godzinie 13:36, kiedy to zostali zadysponowani zastępem do usunięcia kolejnego pochylonego drzewa, tym razem na ulicy Strzeleckiej w Wejherowie. O godzinie 20:05 musieli interweniować ponownie, tym razem usuwając powalone drzewo z ulicy Kalwaryjskiej w Wejherowie.