Bezpieczne zachowanie na drogach – lekcja z policjantkami dla przedszkolaków

Funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Pucka zorganizowały spotkanie edukacyjne z grupą przedszkolną ze Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębogórzu. Celem ich wizyty było pokazanie najmłodszym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i informować o numerze alarmowym, pod który można zadzwonić w sytuacji zagrożenia.

Podczas interaktywnego spotkania, przedstawicielki puckiej drogówki skupiły się na nauce bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Tłumaczyły, jak prawidłowo przechodzić przez przejścia zarówno te ze światłami drogowymi, jak i te bez nich. Dodatkowo, pokazały młodym ludziom, po której stronie jezdni powinni się poruszać, gdy chodnik nie jest dostępny.

Dyskusja dotyczyła również zbliżającej się pory jesienno-zimowej i potencjalnych problemów związanych ze złymi warunkami pogodowymi. Policjantki wykorzystały ten moment, aby przypomnieć dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Omówiły, jak ważne jest właściwe umiejscowienie odblasków na ubraniu, aby zapewnić widoczność na drodze. Podkreśliły także konieczność troski o własne bezpieczeństwo, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Spotkanie z przedszkolakami było też okazją do rozmowy o zawodzie policjanta. Dziewczynki z Wydziału Ruchu Drogowego opowiadały o swojej pracy, zadaniach i obowiązkach, które wiążą się z tym stanowiskiem. Były mile zaskoczone, gdy okazało się, że dzieci są dobrze zorientowane w temacie i czytelnie potrafią wymienić zadania policji oraz wiele z nich pamięta numer alarmowy.