Policyjna pogoń za pijanym kierowcą w gminie Szemud

W gminie Szemud oficerowie drogówki podjęli decyzję o zatrzymaniu do kontroli kierującego transporterem. Mimo to, 53-letni mężczyzna nie spełnił tego oczekiwania, lecz postanowił zacząć ucieczkę przed policyjnym pojazdem. Dodatkowo, po zakończeniu całego zdarzenia okazało się, że był pod wpływem alkoholu oraz że już wcześniej był notowany przez stróżów prawa za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Na drogach gminy Szemud funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy w Wejherowie, w niedzielną noc 22 października, podjęli próbę zatrzymania ww. kierowcy przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jednakże, mężczyzna postanowił kompletnie zignorować wydane mu polecenie, przyspieszyć swój pojazd i rozpocząć ucieczkę.

— Policja postanowiła od razu ruszyć za nim, co po krótkim czasie skutkowało jego zatrzymaniem. Proces legitymowania wykazał, że 53-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem udowodniło, że w organizmie miał więcej niż promil alkoholu. Po tych zdarzeniach kierowca został doprowadzony do komendy w Wejherowie, gdzie spędził resztę nocy w areszcie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie był to pierwszy raz kiedy ten kierowca łamał prawo drogowe. Przeprowadzone sprawdzenie pokazało, że 53-latek już wcześniej figurował w policyjnych systemach. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w czerwcu 2023 roku za przekroczenie dozwolonej prędkości.