Dom aukcyjny czeka na ponad 80 mebli marki "Klose"

Druga licytacja ruchomości, w której znajdzie się ponad 80 mebli, ma zostać zorganizowana przez Urząd Skarbowy. Wśród nich dominują produkty znanej marki „Klose”, pochodzące z salonu należącego do spółki KMK Kolekcja Mebli. Niektóre z tych mebli były tworzone w miejscowości Gościcino.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu oficjalnie poinformował o planach przeprowadzenia tej drugiej licytacji, która ma mieć miejsce w piątek, 3 listopada. Obiektem sprzedaży będą meble należące do firmy KMK Kolekcja Mebli, mającej swoją siedzibę w miejscowości Nowe.

Kłopoty, które napotkała spółka Kolekcja Mebli Klose – będąca częścią Grupy Klose – zostały wywołane początkowo przez pandemię koronawirusa, a później dodatkowo zaognione przez konflikt na Ukrainie. Spółka ma długotrwałą obecność na polskim rynku, od kiedy niemiecka firma założona przez Karla Heinza Klose przejęła kontrolę nad trzema zakładami Pomorskiej Fabryki Mebli w latach 1992 i 1993.

Między tymi zakładami znajduje się fabryka w Gościcinie, w gminie Wejherowo, gdzie produkowano meble pod marką „Klose”. Z informacji zawartych w książce Zbigniewa Klotzke pt. „100-lecie Gościcińskiej Fabryki Mebli”, wynika że w grudniu 1993 roku niemiecka firma Karl – Heinz Klose z Herzlake nabyła aż 80% udziałów w Gościcińskiej Fabryce Mebli Sp. z o.o.