Uroczysta przysięga żołnierzy w Wejherowie: Nowi rekruci Wojska Polskiego

Na jednym z głównych placów Wejherowa, Placu Jakuba Wejhera, odbyła się w sobotę, 28 października, wyjątkowa uroczystość. Ponad trzydzieści osób, które niedawno ukończyły podstawowe szkolenie przygotowawcze i zdecydowały się na dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, publicznie złożyło przysięgę. Mówi o tym mjr Jacek Herbasz, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdyni, zwracając uwagę na coraz większe zainteresowanie służbą w wojsku.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…” – te niezwykle ważne słowa wypowiedziało 35 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej podczas ceremonii przysięgi wojskowej.

– To moment znaczący dla tych, którzy dzisiaj składają przysięgę. Jest to jedna z najdonioślejszych chwil w ich wojskowej karierze – wyjaśnia major Jacek Herbasz w rozmowie z Twoją Telewizją Morską. – Prawdopodobnie po raz pierwszy od długiego czasu taka uroczystość miała miejsce tutaj, na rynku w Wejherowie. Ostatni raz podobne wydarzenie zorganizowano przed wojną. Jest to bez wątpienia bardzo prestiżowa ceremonia.