Heroiczne działanie policjantów z Redy – uratowano dwóch ludzi z płonącego domu

Kiedy nocą między 4 a 5 stycznia 2024 roku wybuchł pożar w budynku mieszkalnym na ulicy Płk. Stanisława Dąbka w Redzie, natychmiastowa oraz decyzyjna reakcja funkcjonariuszy miejscowego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji zapobiegła tragedii. Lokalni stróże prawa dzięki swojej odwadze i determinacji wyprowadzili dwóch mężczyzn z objętego ogniem budynku.

Na miejsce niebezpiecznego zdarzenia, gdzie ogień już zdecydowanie rozprzestrzeniał się na cały dom, przybyli policjanci. Zauważyli oni, że przed płonącym domem stały trzy osoby, które jak się później okazało, były w stanie samodzielnie opuścić budynek. Wówczas funkcjonariusze podjęli pierwsze kroki mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Nakazali także zebranym osobom powiększyć odległość od objętego pożarem budynku, ze względu na bezpieczeństwo – ogień był bowiem tak silny, że dochodził do ekspozycji na zewnątrz.

Jednym z kluczowych momentów było ustalenie przez policjantów, że w środku płonącego budynku pozostały jeszcze dwie osoby. Informacje na ten temat przekazała asp. sztab. Anetta Potrykus, pełniąca funkcję oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Redzie.