Kiedy można liczyć na najlepszą pogodę w wakacje w Jastarni

Wielkimi krokami nadchodzi czas wakacji i zasłużonego odpoczynku. Wybór, kiedy i gdzie pojechać na letni wypoczynek rozgrzewa bardziej niż słońce w zenicie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego na letni relaks warto wybrać Jastarnię. Przeczytasz, czym jest pogoda długoterminowa i kiedy pojechać na wczasy na Półwysep Helski, by cieszyć się słońcem, szumem fal i orzeźwiającymi kąpielami morskimi.

Czy wakacje w Jastarni to dobry pomysł?

Tak, ponieważ Jastarnia to piękne i klimatyczne miejsce. Znajdziesz tu między innymi:

  • Piękne plaże, które są wspaniałym miejscem do kąpieli słonecznych, a wspomnienia zachodów słońca będą Ci rozświetlać jesienne dni i wieczory.
  • Jedyne w Polsce muzeum piwowarstwa. Zobaczysz również najmniejszą latarnię morską. Zaledwie 13,5 m!
  • Szlaki turystyczne i rowerowe, dzięki którym utrzymasz formę nawet w wakacje.
  • Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego i świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Nie da się nudzić!
  • Strzeżone kąpieliska dla rodzin. Twoje dziecko będzie beztrosko i bezpiecznie pluskać się w wodzie a Ty odpoczniesz ?
  • Maszoperię, rodzinny kemping na półwyspie. Jest fantastycznie położony przy plaży i szlakach rowerowych. Na samym kempingu znajdziesz wiele udogodnień – sklepy, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów, miejsce na integrację przy ognisku, animacje. Warto tu przyjechać. Maszoperia ma już wieloletnią tradycję i stałych bywalców co roku.
  • Baza wypadowa do wycieczek po Półwyspie Helskim oraz Trójmieście. Lokalne biura podróży oferują ciekawe wycieczki autokarowe z przewodnikiem.

Jastarnia jest raczej spokojną miejscowością gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesność miesza się tu idealnie z fantastycznym klimatem dawnych lat. Koniecznie przyjedź po wakacyjne wspomnienia.

Odkryj tajniki klimatu Jastarni –  czyli jaka pogoda w lecie?

Na podstawie wieloletnich obserwacji meteorolodzy określili mikroklimat Jastarni i często bezbłędnie prognozują pogodę długoterminową.

Jastarnia charakteryzuje się umiarkowanym morskim klimatem. Ze względu na położenie w pobliżu Zatoki Puckiej ma łagodniejszy klimat niż inne nadmorskie miejscowości.

Temperatury latem wynoszą około 25 stopni Celsjusza. Można zatem kąpać się w morzu, plażować i cieszyć długimi spacerami po plaży czy w sosnowym lesie.

Na terenie Jastarni występują raczej wiatry zachodnie, co daje ulgę i przyjemne ochłodzenie w gorące, letnie dni.

Najlepszy czas na wakacje w Jastarni – jakie miesiące wybrać?

Ze statystyk z ostatnich 5 lat można łatwo wywnioskować, że najcieplejszym miesiącem był lipiec. Drugie miejsce zajął sierpień. W tych miesiącach jest też najmniej opadów. Co więcej, deszcze są krótkotrwałe i szybko wychodzi słońce. Jeżeli tęsknisz za bezchmurnym niebem, ciepłymi długimi dniami i uwielbiasz kąpiele w Bałtyku, przyjedź do Jastarni w lipcu lub sierpniu.

Warto pamiętać o wakacjach poza sezonem. W maju i czerwcu często bywa już dość ciepło i słonecznie. Poza tym jest mniej turystów i można obserwować wiosenną przyrodę w pełnym rozkwicie. Z kolei we wrześniu jest niższa temperatura, ale nadal mało opadów. Lasy sosnowe zachęcają do spacerów i oddychania świeżym, balsamicznym powietrzem.

Prognozowanie pogody na długi czas w przyszłość, czyli pogoda długoterminowa, jest zadaniem bardzo trudnym. Istnieją jednak narzędzia meteorologiczne, które pozwalają na dość precyzyjne określenie trendów pogodowych na dłuższe okresy. Synoptycy wstępnie określają nadchodzące lato jako suche i gorące więc najwyższy czas bookować pobyt. Witaj Jastarnio!