Kierowca obciążony punktami karnymi i mandatem za nadmierną prędkość

38-letni mężczyzna musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojej beztroski za kółkiem, w postaci grzywny wynoszącej 5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Przekroczył on prędkość na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jadąc z szybkością niemal 130 km/h. Co gorsza, zebrał już na swoim koncie tyle punktów karnych, że przekroczył ustalony limit i teraz będzie zmuszony powtórnie podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy miało miejsce w sobotę rano w Bożepolu Wielkim na ulicy Lęborskiej. Patrolujący tamtejszą okolicę policjanci zatrzymali 38-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 70 km/h.

Gdy zatrzymano mężczyznę prowadzącego Volkswagen Arteon, stwierdzono, że jechał on z prędkością 128 km/h na drodze, na której obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Na podstawie wcześniejszych naruszeń, okazało się, że nie jest to pierwsze jego wykroczenie. W przeszłości również miał zatrzymane prawo jazdy. Asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, informuje, że kara za recydywę jest w takim przypadku podwójnie wysoka, co wyjaśnia dlaczego zamiast standardowej grzywny 2500 zł, nałożono na niego karę w postaci 5000 zł

Do tego nieszczęsnego dla kierowcy zestawu doszło jeszcze 15 punktów karnych, które teraz obciążają jego konto. Z racji zgromadzenia punktów ponad dopuszczalny limit, mężczyzna będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.