Klocki dla dzieci – jaki zestaw kupić dzieciom do wspólnego układania z rodzicami?

Budowanie klocków to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją. Jest to szczególnie korzystna zabawa dla najmłodszych, a dorosłym pozwala wysilić swój umysł w odrobinę inny sposób niż zazwyczaj. Każdy może czerpać taką samą przyjemność z układania, ale żeby tak było, trzeba zadbać o to, aby zestaw był dopasowany do wieku użytkownika.

Gdzie szukać zestawów klocków?

Klocki dla dorosłych czy dzieci to wspaniały pomysł na prezent dla najbliższych lub sprawienie radości samemu sobie. Dobry zestaw klocków pozwala złożyć z niego dokładny model, z możliwie dopracowanymi elementami, które zapewnią komfortowe dopasowywanie kolejnych części. Jednocześnie powinien być na tyle uniwersalny, że uda się z niego zbudować zarówno to, co założył producent, jak i stworzyć coś swojego.

W sklepie Out Of The Box dostępne są klocki InPost produkcji rodzimego Cobi. Dwie polskie firmy, dobrze znane na rynku, stworzyły razem produkt łączący świat zabawek i paczek. Powstałe w ten sposób zestawy klocków do składania pozwalają lepiej poznać biznes logistyczny od podszewki.

Fani układania mogą samodzielnie zbudować Paczkomat® wraz z ekowozem kurierskim, sortownię paczek oraz ciężarówkę transportową. Kilkuset elementowe zestawy pozwalają na zabawę zarówno w większym gronie, jak i wyłącznie w swoim własnym towarzystwie relaksując się przy składaniu kolejnych elementów.

Klocki Sortownia – zabawa dla małych i dużych

Sortownia stanowi niezbędny element łańcucha dostaw kurierskich w InPost. Dzięki nim paczki trafiają pod właściwy adres, a klienci i pracownicy zawsze wiedzą, czego mogą się spodziewać.

W zestawie znajduje się 747 klocków, które po złożeniu zgodnie z instrukcją ujawniają przed użytkownikiem sekrety działania sortowni od podszewki. W pudełku znajduje się aż 5 figurek, reprezentujących pracowników na swoich stanowiskach.

Sortownia to nie tylko specjalne pomieszczenie, ale także szereg urządzeń, jak np. wózek widłowy, który także wchodzi w skład zestawu. Jest on spójny z pozostałymi elementami stworzonej we współpracy kolekcji, dlatego paczki po przejściu przez sortownię mogą jechać dalej w świat ciężarówką lub ekowozem, wprost do automatu Paczkomat.

Z zestawu będą zadowoleni zarówno młodsi odbiorcy (dla których zalecany minimalny wiek to 8 lat), jak i ich rodzice. Klockami mogą się także zainteresować kolekcjonerzy – gdzie indziej znaleźć zestaw kurierski, w dodatku sygnowany znakiem InPost?

Kiedy warto kupić pierwszy zestaw?

Jedną z wielu zalet klocków jest fakt, że jest to zabawka bardzo uniwersalna. Dodatkowo instrukcja dołączana do danego zestawu stanowi jedynie pewną sugestię – nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z niego coś, co kryje się w zakamarkach własnej wyobraźni.

Jest to także powód, dla którego zakup klocków w zestawie dla dzieci to dobry wybór spośród wielu zabawek dostępnych na rynku. Układanie pobudza kreatywność i wspiera rozwój koordynacji ręka-oko, szczególnie u kilkuletnich dzieci. Tworząc swoje budowle, maluchy ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, uczą się rozwiązywania problemów oraz działania zgodnie z instrukcją.

Zestawy klocków mogą także służyć do uczenia dzieci kolorów, kształtów, pojmowania określeń wielkości i obiektów w przestrzeni, a także współpracy i podziału zadań. Najważniejsze to wybrać zestaw klocków adekwatny do wieku dziecka. Małe elementy mogą zostać połknięte, dlatego warto także stosować się do zaleceń producenta i z ich układaniem poczekać, aż dziecko będzie mieć 8 i więcej lat.

Klocki do składania nie tylko dla dzieci

Warto pamiętać, że zabawa klockami to czynność będąca w stanie łączyć pokolenia. Mimo różnic generacyjnych układanie może bawić tak samo w każdym wieku. Wielu dorosłych sięga po klocki z sentymentu, dla innych jest to sposób na relaks, jeszcze inni znaleźli w tym hobby i do zestawów podchodzą jako kolekcjonerzy. Bez względu na powód, z jakiego sięga się po klocki, najważniejsze to dobrze się nimi bawić!