Nielegalny handel podróbkami na platformach internetowych – upadek biznesu 34-letniej kobiety z powiatu puckiego

34-letnia mieszkanka powiatu puckiego postanowiła podjąć ryzyko i zarabiać na sprzedaży fałszywych ubrań online, jednak jej proceder nie udało się ukryć. Zespół ds. Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zwrócił uwagę na podejrzane działania kobiety. Joanna Samula-Gregorczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, ujawniła, że śledczy potraktowali sprawę jako przypadek nielegalnej działalności gospodarczej.

Za całym procederem stała jedna konkretna osoba. Śledczy ustalili, że to właśnie 34-letnia kobieta z powiatu puckiego prowadziła działalność na grupach ogłoszeniowych oraz portalach społecznościowych, oferując do sprzedaży odzież z fałszywymi lub zaskakująco zbliżonymi do oryginalnych znakami towarowymi popularnych marek. Joanna Samula-Gregorczyk podkreśliła, że dochód z tej przestępczej działalności stanowił główne źródło utrzymania kobiety. Dodatkowo, policjanci zauważyli, że ceny oferowanej odzieży były znacznie niższe niż wartość autentycznych produktów.

Policja postanowiła dokładnie sprawdzić miejsce zamieszkania i przechowywania towaru 34-latki. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 135 sztuk podrabianej odzieży. Wszystkie były nielegalnie oznaczone logo popularnych firm, co potwierdzało ich fałszywość.