Wejherowska Platforma Obywatelska podsumowuje kampanię wyborczą

Platforma Obywatelska w Wejherowie zaprezentowała swoje refleksje dotyczące niedawnej kampanii wyborczej do organów samorządowych. Podczas spotkania, którego gospodarzem była lokalna struktura PO, nie zabrakło również odniesień do przyszłych wyzwań wyborczych, takich jak zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. W omawianym spotkaniu uczestniczył Janusz Lewandowski, który będzie reprezentował partię w nadchodzących eurowyborach.

Mimo że wybory do samorządów miejskich miały miejsce już w kwietniu, to jednak partia postanowiła dokonać ich szczegółowego podsumowania. W czwartek, 16 maja, w Wejherowie zorganizowano spotkanie członków PO i kandydatów na radnych, którzy startowali z list tej partii.

Marek Budnik, lider wejherowskiej PO, podziękował wszystkim kandydatom za ich zaangażowanie w kampanię – zarówno tym ubiegającym się o mandat w radzie miasta, jak i tych walczących o miejsce w radzie powiatu. W rozmowie z Twoją Telewizją Morską podkreślił, że wielu kandydatów nie jest formalnie związanych z partią i to właśnie ich ogromny wysiłek przyczynił się do znakomitych wyników wyborczych. Dodatkowo, podczas ostatnich dwóch i pół roku do partyjnych struktur dołączyło wiele młodych osób. Budnik wyznał, że w ostatniej kampanii postawił na młodzież, która często nie miała poprzedniego doświadczenia politycznego. Decyzją było dotarcie bezpośrednio do wyborców, odwiedzając ich w domach i prezentując program partii.

Termin kolejnych wyborów już zbliża się wielkimi krokami – 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem liderów PO, maraton wyborczy wciąż trwa.