Skutek nieuwagi na drodze – poważne zdarzenie drogowe w Wejherowie

W niespełna dobę Wejherowo stało się areną kolejnego niebezpiecznego incydentu drogowego. Tym razem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na przecięciu ulic Panek i Partyzantów w centrum miasta.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w sobotni wieczór 11 maja 2024 roku, dokładnie około godziny 20. W miejscu zdarzenia, na skrzyżowaniu ulic Panek i Partyzantów w Wejherowie, doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Renault. Służby ratunkowe zostały natychmiast wezwane na miejsce.

Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie informuje za pośrednictwem oficera prasowego, asp. sztab. Anetty Potrykus, że kierująca jednym z pojazdów przeszła badanie alkomatem i została uznana za trzeźwą. Tymczasem kierowca drugiego auta został przekazany pod opiekę personelu medycznego, który na miejscu, już w karetce, ocenił jego stan zdrowia.

Zarówno kierowcy jak i uczestnicy ruchu drogowego borykali się z utrudnieniami na drodze wywołanymi tym niefortunnym zdarzeniem. W reakcji na to, obok strażaków i funkcjonariuszy policji, w działaniach brały udział również zespoły ratownictwa medycznego.