Obchody odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej przyciągają tłumy wiernych

Niezwykle liczne grono osób wyznającymi katolicką wiarę zebrało się na uroczystościach odpustowych Wniebowstąpienia Pańskiego, które miały miejsce na znamienitej Kalwarii Wejherowskiej. Tego dnia, miasto Wejherowo stało się celem licznej grupy pielgrzymów, którzy przybyli aby uczcić to wydarzenie.

Podczas obchodów odpustu, przypadających na rok 2024, odbywały się również uroczystości związane ze 25-leciem koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Wejherowskiej. Przypomnijmy, że to właśnie papież Jan Paweł II dokonał tejże koronacji podczas mszy świętej na sopockim hipodromie w dniu 5 czerwca 1999 roku.

Należy też podkreślić, że ów odpust wiązał się z obchodami 350. Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny. Na te wyjątkowe obchody do Wejherowa przybyli również pątnicy z wielu innych miejscowości, takich jak Stężyca, Przodkowo, Żukowo czy Grzybno, a także miast Trójmiasta – Gdańska i Gdyni. Nie zabrakło również pielgrzymów z miejscowości Szemud, Bojano, Kielno, Koleczkowo, Lina, Strzepcz, Sierakowice, Nowy Dwór Wejherowski, Luzino, Strzebielino, Bolszewo czy Gościcino.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że na świętych wzgórzach wejherowskich przez cały rok organizowane są aż pięć takich odpustów. Najbliższe z nich są planowane na kolejne miesiące letnie: czerwiec, lipiec oraz sierpień, a także na wrzesień.