Nowa filia Hospicjum św. Pio w Choczewie

Zarówno w Pucku jak i teraz także w Choczewie, ekipa pracowników oraz wolontariuszy hospicjum im. św. o. Pio, zaangażowana jest w pomoc osobom stanowiącym ciężkie przypadki chorobowe. Oficjalne otwarcie oddziału hospicjum miało miejsce 20 października.

Działania Hospicjum w Pucku od lat inspirowane są słowami świętego Jana Kaczkowskiego: „Chorowanie to wciąż życie, które można wypełnić sensem”. Ta wyjątkowa misja pomocy i ulgi osobom na ostatnim stadium życia jest bliska sercu całemu zespołowi zawodowym pracownikom i dobrowolnym pomocnikom. W październiku bieżącego roku, rozszerzyli swoje działania na Choczewo, otwierając filię instytucji, a dokładniej biuro Hospicjum Domowego.

Otwarcie nowego oddziału pozwala na skrócenie odległości pomiędzy pacjentami a opiekunami, co ułatwi dostęp do opieki paliatywnej mieszkańcom Choczewa i okolicznych miejscowości. Dodatkowo, placówka będzie prowadzić punkt wypożyczania sprzętu medycznego dla osób pozostających pod opieką hospicjum. Informacje przekazane przez pracowników Hospicjum w Pucku wskazują, że opieka nad osobą chorą w domu to wynik współpracy holistycznego zespołu hospicyjnego z domowym opiekunem, który jest podstawą takiego działania.