Przyszłość energetyki jądrowej w rękach pomorskich uczniów

Pomorska młodzież szkolna ma szansę przyczynić się do kształtowania energetyki przyszłości w naszym kraju. Zostały ogłoszone wyniki konkursu „Szkoła z atomową energią”, za którego organizację odpowiada Polskie Elektrownie Jądrowe, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Redy i Pucka.

Konkurs „Szkoła z atomową energią” dobiegł końca. Za jego realizację odpowiadali Polskie Elektrownie Jądrowe oraz Fundacja Forum Atomowe, a inicjatywa odbywała się pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu projektowi, młodzież ze szkół średnich na Pomorzu miała niepowtarzalną okazję pogłębienia swojej wiedzy z zakresu energetyki jądrowej oraz zrozumienia jej znaczenia dla przyszłości energetycznej Polski.

11 października bieżącego roku w stolicy kraju miało miejsce uroczyste wydarzenie, podczas którego przedstawiono zwycięzców konkursu. Ceremonię prowadzili Aleksandra i Piotr Stanisławscy, którzy są znani z prowadzenia popularnonaukowego bloga o nazwie „Crazy Nauka”.