Uroczysta gala z okazji ćwierćwiecza Samorządu Powiatu Puckiego

11 października bieżącego roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku – gala obchodów 25-lecia istnienia Samorządu Powiatu Puckiego. Przed dokładnie kwartałem wieku, w 1998 roku, przeprowadzono inaugurujące samorząd wybory do Rady Powiatu Puckiego.

Z tej okolicznościowej chwili uczestniczyli nie tylko obecni pracownicy starostwa, ale także byli, jak również obecni i dawni radni, przedstawiciele samorządu Ziemi Puckiej oraz liczni przedsiębiorcy z regionu. Spotkanie odbywało się w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Gala stała się prawdziwym spektaklem dzięki niepowtarzalnej scenografii. Scena została udekorowana biało-czerwoną i czarno-żółtą wierzbą, symbolizującą barwy narodowe Polski oraz Kaszub. Ceremonię prowadził dziennikarz Sławomir Siezieniewski, który wprowadził zebranych gości w nastrój uroczystości, a następnie zaprosił na scenę Jarosława Białka, Starostę Puckiego.

Starosta powitał między innymi byłe postacie starostów Artura Jabłońskiego i Wojciecha Dettlaffa, radnych obecnej VI kadencji, wójtów i burmistrzów samorządów Ziemi Puckiej oraz przedstawicieli samorządów partnerskich Powiatu Puckiego – niemieckiego Trier-Saarburg, Powiatu Gliwickiego i litewskiego Skuodas. Na spotkaniu obecni byli również naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Pucku, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Pucku oraz przedstawiciele lokalnych instytucji, straży i formacji mundurowych.

Podczas swojego wystąpienia starosta podsumował 25 lat działalności Samorządu Powiatu Puckiego, podziękował zebranym za wkład w rozwój Powiatu Puckiego i przedstawił osiągnięcia samorządu przez ten okres. Wśród nich znalazły się zrealizowane, trwające oraz planowane inwestycje, takie jak pomysł na filharmonię i basen w Pucku. Starosta przekazał również informacje dotyczące pracy administracji oraz statystyki z nią związane.