Wypadki na skrzyżowaniu Wejherowa

Policja w Wejherowie miała pełne ręce roboty w czwartkowy poranek, 5 października, kiedy to doszło do dwóch osobnych incydentów drogowych na skrzyżowaniu z ulicą Rybacką, prowadzącej do Lęborka. W sumie, pięć samochodów było zamieszanych w tych zdarzeniach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego byli na miejscu, aby zabezpieczyć obszar i ustalić okoliczności obu wypadków.

Jak policja ustaliła na miejscu, pierwszy wypadek dotyczył volkswagena passata i renault clio. Okazało się, że podczas jazdy volkswagen passat uderzył w tył renault clio. Policja jako wstępnie przyczynę tego zdarzenia określiła niezachowanie bezpiecznej odległości przez volkswagena passata od jadącego przed nim pojazdu. Kiedy obydwa pojazdy zatrzymały się po tym incydencie, za nimi zatrzymał się również volkswagen caravelle. Jednak nawet ten pojazd nie mógł uniknąć problemów, ponieważ citroen jumper uderzył go z tyłu.

Kolejne zdarzenie nastąpiło tuż po tym, jak volkswagen caravelle, po kolizji z citroenem, uderzył samochód renault clio, który był już uczestnikiem pierwszego wypadku. W rezultacie tego drugiego wypadku, renault clio uderzył volkswagena passata, który również został przesunięty na jezdni i uderzył w stojący z przodu samochód marki Saab. Ten łańcuch zdarzeń opisała asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.