Odnawianie floty Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie: Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo

Flota pojazdów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie uzupełniona została o nowy pojazd. Jest to średni wóz ratowniczo-gaśniczy, oparty na podwoziu marki Volvo. Nowo nabyty samochód zastąpił model, który służył strażakom przez ostatnie 10 lat.

Pod maską nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zbudowanego na ramie Volvo FL280 4×4, pracuje autopompa dwuzakresowa znanej firmy Rosenbauer. Jej wydajność sięga 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu na poziomie 8 barów. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w linię szybkiego natarcia o długości aż 60 metrów.

Konstrukcja pojazdu oferuje zbiornik na wodę o imponującej pojemności 2600 litrów oraz specjalistyczną armaturę wodno-pianową, dedykowaną do akcji gaśniczych. Również zawartość bagażnika nie pozostawia miejsca na niedomówienia – znajdziemy tam zestaw sprzętu i wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia podstawowych działań ratowniczych, niezależnie od ich charakteru – drogowego, medycznego, wysokościowego, czy chemicznego. Jak podkreślił mł. brygadier Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, w rozmowie z Twoją Telewizją Morską, pojazd posiada napęd na wszystkie cztery koła.