Intensywna sobota dla strażaków z Wejherowa

Południe soboty, 11 listopada 2023 roku, okazało się wyjątkowo pracowite dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. W przeciągu zaledwie trzech minut otrzymali oni aż trzy zgłoszenia interwencyjne. Dwa z nich dotyczyły sytuacji na terenie gminy Luzino, natomiast trzecie dotyczyło gminy Szemud.

Dyżurny KP PSP we Wejherowie informuje, że trzy różne incydenty miały miejsce prawie jednocześnie na terenie powiatu wejherowskiego. Pierwsze z nich to kolizja drogowa, która zdarzyła się na jednej z głównych arterii Kębłowa. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie doznał obrażeń.

Następne zgłoszenie dotyczyło zdarzenia medycznego w Szemudzie. Starsza osoba nagle straciła przytomność i jej krążenie nagle się zatrzymało w pobliżu miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dyżurny KP PSP Wejherowo uzupełnia, że osobą tą był mężczyzna około 70-letni, któremu udało się uratować życie przez szybkie przywrócenie czynności życiowych. Po stabilizacji stanu zdrowia został on przewieziony do szpitala.

Ostatnie z trzech zgłoszeń dotyczyło wypadku w Luzinie. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały dwie młode osoby. Pomoc strażaków okazała się nieoceniona w tych dramatycznych chwilach.