Nietrzeźwy kierowca odpowiedzialny za wypadek drogowy pomiędzy Łebczem a Gnieżdżewem tymczasowo aresztowany

Na podstawie wniosku prokuratury, Sąd Rejonowy w Wejherowie postanowił tymczasowo pozbawić wolności 27-letniego kierowcę, który jest podejrzany o bycie sprawcą wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce 11 listopada na trasie łączącej Łebcz z Gnieżdżewem. Mężczyzna, którego czeka proces sądowy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej, stawia czoła potencjalnej karze pozbawienia wolności.

Incydent zdarzył się 11 listopada, około godziny 4 rano, na odcinku drogi między Gnieżdżewem a Łebczem. Policjanci z drogówki w Pucku ustalili, że 27-letni kierowca forda, będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających, stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w drzewo przydrożne. Zarówno on, jak i jego 17-letnia pasażerka, z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Działania podjęte przez policję pozwoliły na ustalenie, że 27-letni mieszkaniec powiatu puckiego prowadził forda na drodze powiatowej mając w organizmie alkohol w ilości doprowadzającej do stężenia wynoszącego 2,69 promila. Prócz tego, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Podczas prowadzenia samochodu z prędkością uniemożliwiającą pełną kontrolę nad pojazdem, nie zachował należytej ostrożności i uprzednio nie obserwował drogi. Tym samym, umyślnie zignorował zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodował wypadek, w wyniku którego 17-letnia pasażerka odniosła obrażenia.