OSP Karwia zbiera na sklep medyczny

W rodzinie jednego z druhów pojawiło się zapotrzebowanie na sprzęt medyczny. Chodzi o pompę insulinową, której mieszkanka Ostrowa, nie jest w stanie kupić sobie sama. Członkowie OSP Karwia zorganizowali więc zbiórkę pieniędzy na jej zakup.

Kupno pompy insulinowej

Żona jego z druhów OSP Karwia choruje na cukrzyce typu I i potrzebuje drogiego sprzętu medycznego. Mowa o pompie insulinowej, na którą potrzeba w przybliżeniu 32 tysięcy złotych. Aby kupno tego urządzenia było możliwe, strażacy zorganizowali zbiórkę pieniężną.

Ochotnicza Straż Pożarna zawsze w słusznej sprawie

Ochotnicza Straż Pożarna wielu osobom kojarzy się jako gorsza i mniej doświadczona wersja jej państwowego odpowiednika. Tymczasem OSP wykonuje naprawdę ważne zadania, a jej członkowie okazują się niezastąpieni. Czym dokładnie się zajmują?

Przede wszystkim przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej wspierają zawodowych strażaków podczas wszelkich groźnych sytuacji. Gdy tylko wybuchnie poważny pożar albo konieczne jest usunięcie jakiejś przeszkody z drogi, a okazuje się PSP nie wystarczy, przyjeżdżają ochotnicy.