Policjant z Pucka zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Poranek 23 marca 2024 roku przyniósł bohaterskie działanie jednego z policjantów z Pucka. Wracając po zakończonej służbie do domu, funkcjonariusz natknął się na nietrzeźwego kierowcę prowadzącego samochód osobowy. Zdecydowanie podjął działania, które doprowadziły do zatrzymania pojazdu oraz jego prowadzącego – mieszkańca powiatu wejherowskiego.

Przedstawiciel puckiej straży porządkowej dostarcza szczegółów dotyczących tego incydentu. Zgodnie z informacjami od rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Pucku, dyżurny, który jest dumnym posiadaczem 25-letniego stażu służby, zademonstrował niezachwianą determinację podczas swojej prywatnej podróży powrotnej do domu po wykonaniu obowiązków służbowych.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk relacjonuje całe zdarzenie. Podczas powrotu do domu, policjant zauważył niebezpieczne manewry kierowcy jadącego przed nim w tym samym kierunku. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który wielokrotnie zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i niezgodnie z przepisami zmieniał tor jazdy, stwarzało realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusz bez wahania interweniował, wyprzedzając niebezpieczny pojazd i skutecznie uniemożliwiając mu kontynuację jazdy.