Tragiczny wypadek drogowy w Kurowie – Samochód uderzył w drzewo i dachował

W sobotę 13 kwietnia, niecałą godzinę po rozpoczęciu dnia, na drodze w gminie Choczewo koło miejscowości Kurowo doszło do tragicznego zdarzenia. Wypadku drogowego doświadczył kierowca samochodu osobowego, który poruszał się w stronę Ciekocinka. Na odcinku prostej drogi, pojazd z niewiadomych przyczyn zderzył się z drzewem stojącym przy jej krawędzi, co doprowadziło do jego dachowania.

Pierwszych działań na miejscu dokonała jednostka OSP Choczewo. Ich głównymi zadaniami były: zabezpieczenie terenu wypadku oraz udzielenie niezbędnego wsparcia poszkodowanemu kierowcy. Strażacy przeprowadzili wywiad ratowniczy, aby uzyskać informacje o stanie zdrowia osoby poszkodowanej oraz możliwościach jego pogorszenia. Następnie sprawdzono najważniejsze parametry życiowe poszkodowanego – tętno, ciśnienie krwi, temperaturę.

Zostało również wykonane badanie urazowe kierowcy. Mimo tragicznego incydentu, doznał on tylko niewielkich obrażeń – ran dłoni i stawu skokowego. Strażakom udało się szybko udzielić niezbędnej pomocy, zaopatrzyć rany oraz dokonać ich termoizolacji. Ważnym elementem działań strażaków było również wsparcie psychiczne dla poszkodowanego, co miało na celu zmniejszenie negatywnych skutków traumy po wypadku. Wszystkie te działania były częścią postępowania przeciwwstrząsowego.