Renowacja Komendy Powiatowej PSP w Pucku ukończona: oficjalne otwarcie zbiegło się z obchodami Dnia Strażaka

Obchody Dnia Strażaka nabrały dodatkowego kolorytu w Pucku, gdyż tego dnia nastąpiło także uroczyste otwarcie odnowionej Komendy Powiatowej PSP. W trakcie ceremonii strażacy otrzymali także awanse i odznaczenia.

Komendant powiatowy PSP w Pucku, brygadier Wojciech Wanat, podczas rozmowy z Twoją Telewizją Morską wyraził swoje zadowolenie z powrotu do wyremontowanego budynku. Jak podkreślił, po nieco mniej niż dziesięciu miesiącach prac remontowych, stary-nowy budynek komendy, który przeszedł gruntowną przebudowę, jest gotowy do użytku.

Głównymi zmianami, jakie zaszły w przebudowanym obiekcie, są te dotyczące wnętrza. Brygadier Wanat szczegółowo opisał, że biura zostały powiększone, są teraz bardziej przestronne i ergonomiczne, co na pewno wpłynie na poprawę warunków pracy współpracowników.

Uroczystość otwarcia odnowionej komendy była jednocześnie częścią obchodów Dnia Strażaka. Starszy brygadier Jacek Niewęgłowski, pomorski komendant wojewódzki PSP, podkreśla, że najważniejszą korzyścią z inwestycji jest poprawa warunków pracy strażaków. Projekt miał dwa etapy – początkowo modernizowany był budynek Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, a następnie poddano renowacji budynek komendy.