Triumf OSP Karwia w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych ZOSP RP we Władysławowie

W gminie Władysławowo, drużyna strażacka OSP Karwia okazała się być najbardziej zwinna i efektywna, zdobywając pierwsze miejsce w Zawodach Sportowo-Pożarniczych ZOSP RP. Te konkurencje miały miejsce w Chłapowie i to tamtejsza ekipa OSP Karwia wykazała się najlepszymi umiejętnościami. W rywalizacji młodszych strażaków, zwyciężyli druhowie z OSP Jastrzębia Góra i OSP Chłapowo.

Zawody sportowo – pożarnicze odbyły się na boisku Klifu Chłapowo, gdzie rywalizowali strażacy z różnych jednostek. Na miejscu zgłosiły się drużyny z OSP Władysławowo, OSP Karwia, OSP Chłapowo i OSP Jastrzębia Góra. Wszystkie te grupy rywalizowały w kilku konkurencjach sprawnościowych.

Strażacy z OSP Karwia okazali się dominować na polu walki, powracając do domów ze złotymi medalami zarówno dla seniorów, jak i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Druhowie z Karwi na swojej stronie internetowej pełni podziwu opisują wysiłki obu ekip. Drużyna młodzieżowa zasłużyła na drugie miejsce, podczas gdy doświadczeni seniorzy wygrali pierwsze miejsce. Skład drużyny stanowili zarówno weterani, jak i nowicjusze, którzy po zawodach musieli przejść obowiązkowy chrzest bojowy.

Strażacy są bardzo zadowoleni z tego wyniku i podkreślają jego znaczenie. Rezultat ten został osiągnięty w czasie, gdy nie mieli żadnego dnia wolnego od szkoleń i ćwiczeń. Przygotowania do nadchodzącego sezonu letniego również trwają intensywnie.