Zminiaturyzowany świat – Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Dziwnów to niewielka miejscowość znajdująca się w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze wzmianki na temat tego miasta pochodzą jeszcze z XIII wieku.

Obecnie ta urokliwa miejscowość przyciąga turystów z różnych zakątków Polski pragnących odpocząć nad polskim wybrzeżem. Mnogość atrakcji jest zaskakująco duża. Jakie miejsce koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Dziwnowie?

Co warto wiedzieć o parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie?

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie mieści się przy ulicy Marynarki Wojennej. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, którzy pragną spędzić cudowny dzień w plenerze, dowiadując się jednocześnie mnóstwa ciekawych informacji na temat kolejnictwa oraz okolicznych atrakcji.

Jedną z popularniejszych atrakcji jest bez wątpienia kolekcja pięknych latarni morskich, które znajdują się nad polskim wybrzeżem. Twórcy miniatur dołożyli wszelkich starań, by odtworzyć oryginalne konstrukcje z najdrobniejszymi nawet detalami. Dzieci najbardziej jednak przepadają za wspaniałą makietą kolejową. To ponad 1000 metrów torów, po których poruszają się lokomotywy. Prawdziwa gratka dla młodych i nieco starszych miłośników kolejnictwa. Kolejną atrakcją jest oczywiście przejażdżka bajeczną ciuchcią. Pociąg odjeżdża co pięć minut, a przejażdżka gwarantuje całą moc wrażeń, zwłaszcza w przypadku najmłodszych pasażerów.

Jest to bez wątpienia miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Dziwnowie i połączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy wyjdzie z tego miejsca z porcją nowej wiedzy. Normalny bilet to koszt w wysokości 32 PLN. Młodzież oraz emeryci mogą jednak liczyć na atrakcyjne zniżki.