Niesamowite polskie plaże – Dubaj w Jarosławcu

Wiele osób marzy o podróży do Dubaju, ale nie wszyscy wiedzą, że nad polskim morzem istnieje plaża, która zyskała miano „polskiego Dubaju”. Do Jarosławca, bo właśnie tam mieści się  plaża rodem z Emiratów Arabskich, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Jest to fenomen na skalę europejską.

Polski Dubaj w Jarosławcu

Jarosławiec może pochwalić się największą sztuczną plażą w Europie. Turyści niemal z każdego regiony Starego Kontynentu przyjeżdzają do polskiej miejscowości, aby podziwiać piękne widoki rodem z Dubaju. Plaża w Jarosławcu powstała na skutek refulacji. Krótko mówiąc piasek z domieszką wody był transportowany za pomocą rurociągów. Następnie rozpoczęto rozciąganie i profilowanie podłoża. Aby piasek się utrzymywał, potrzebne było zbudowanie dużych granitowych ramion, które otaczają plażę.

Nadmorska miejscowość może pochwalić się teraz plażą o powierzchni pięciu hektarów. Ale to nie wszystko. Kąpielisko w Jarosławcu uważane jest  za jedno z najczystszych w całym kraju. Jak widać, inwestycja Urzędu Morskiego w Słupsku, która wyniosła 170 milionów złotych opłacała się.

Plaża przyciąga turystów z całej Europy, a Stary Kontynent, a przede wszystkim Polska, zyskały swój prawdziwy Dubaj

Miejsce jest również bardzo bezpieczne i polecane głównie rodzinom z dziećmi, bowiem woda w Jarosławcu jest nie tylko najczystsza, ale charakteryzuje się również niewielką głębokością i stosunkowo wysoką temperaturą (jak na Bałtyk), co z pewnością umili każdemu wypoczynek.

Inwestycja realizowana była przez 2 lata. Z niektórych informacji wynika, że pracownicy działali przez niemal 24 godziny na dobę. Plaża w Jarosławcu była jedną z największych operacji, którą realizowana w celu ochrony brzegu morskiego w całej historii Polski.

 

 

One thought on “Niesamowite polskie plaże – Dubaj w Jarosławcu

Dodaj komentarz