Motylarnia w Karwi – dlaczego warto ją zwiedzić?

Planując wyprawę nad Bałtyk, wiele osób myśli wyłącznie o licznych, pięknych plażach, gdzie wypoczynek spędzony będzie w słońcu i wolności. Jest to oczywiście świetny pomysł, jednak warto go sobie urozmaicić. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wyprawa do motylarni znajdującej się w Karwi. To piękne połączenie egzotycznej roślinności z niezwykłymi gatunkami motyli.

Czego możesz się spodziewać po motylarni w Karwi?

W motylarni spotkasz się z kilkudziesięcioma gatunkami motyli, które sprowadzone zostały z różnych zakątków świata – od gorących pustyń Afryki, przez deszczowe lasy Ameryki Południowej, aż do kolorowych zakątków Azji. Co ważne, każdy motyl porusza się całkowicie swobodnie po całym budynku, przez co można poznać ich piękno nawet z odległości kilku centymetrów.

Znajdziesz tutaj nie tylko niewielkie motyle, do których przyzwyczaił polski klimat. Do kolekcji należą również okazy, których rozpiętość skrzydeł sięga nawet 30 centymetrów. Wszystkie one mienią się feerią barw, która przyciąga niejeden wzrok. Jednocześnie każdy zwiedzający jest zewsząd otoczony egzotyczną roślinnością, która wprowadza niezwykły wydźwięk.

Czego dowiesz się podczas wizyty w motylarni?

Motylarnia w Karwi to nie tylko piękne i niezapomniane widoki – to również miejsce, gdzie wiedza o motylach jest przekazywana każdemu, kto jej pragnie. Mało kto wie, że ciało motyla musi osiągnąć daną temperaturę, aby mógł wznieść się na swoich skrzydłach. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że niektóre motyle wcale nie potrzebują wody i pokarmu do przeżycia.

Te i inne ciekawostki będą dodatkową atrakcją dla każdego zwiedzającego motylarnię w Karwi. Nie ma co czekać i warto przy najbliższej okazji wpaść do tego pięknego miejsca!

Planując wakacje polecamy sprawdzone i tanie noclegi nad morzem bezpośrednio od gospodarzy.

One thought on “Motylarnia w Karwi – dlaczego warto ją zwiedzić?

Dodaj komentarz