Renomowany ośrodek hodowli „Stadnina Koni Rumak”

Stadnina to ciekawe miejsce z bogatą historią. To miejsce, do którego miłośnicy koni z całej Polski przyjeżdżają, aby zobaczyć i ścigać się ze swoimi końmi.

Stadnina Rumak zwana również stadniną Wejherowo to ośrodek hodowli i wyścigów koni zlokalizowany w Parszczycach, miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim, w północnej Polsce. Stadnina została założona w 1880 roku przez polskiego hodowcę koni Józefa Święcickiego, a obecnie prowadzona jest przez jego potomków.

Jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych hodowli koni na świecie – „Stadnina Koni Rumak”

Stadnina zlokalizowana jest przy głównej drodze w Wejherowie, na 10,5 kilometrze autostrady A1. To jest kilka minut jazdy od centrum miasta. Główny obiekt stadniny to dwie duże stajnie, jedna do hodowli, druga do treningu koni. W stadninie znajduje się również restauracja, sala bankietowa i inne udogodnienia. Jest otwarty dla publiczności w miesiącach letnich.

Stadnina jest ważną częścią historii hodowli koni w Polsce. Jest odwiedzany przez miłośników koni z całego świata i regularnie gości wyścigi, w których biorą udział konie z całej Polski. Jest to również popularna atrakcja turystyczna. Stadnina Ciekawe miejsce z bogatą historią. Jest uważany za jeden z najbardziej udanych ośrodków hodowli i wyścigów koni na świecie i jest popularnym miejscem emerytury dla czołowych trenerów i właścicieli koni wyścigowych. Jest także domem dla udanego programu hodowlanego ogierów.

Jest domem dla jednych z najlepszych koni pełnej krwi na świecie i jest popularnym miejscem emerytury dla czołowych trenerów i właścicieli koni wyścigowych. Mieści się tu również odnoszący sukcesy program hodowlany ogierów, a także wiele odnoszących sukcesy koni wyścigowych

 

One thought on “Renomowany ośrodek hodowli „Stadnina Koni Rumak”

Dodaj komentarz