37-letni mieszkaniec powiatu puckiego zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskiej

28 lutego 2024 roku, w środę, policja zatrzymała mężczyznę w wieku 37 lat za podejrzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Mężczyzna hodował rośliny w pomieszczeniu zabezpieczonym specjalną piankową uszczelką, co może go kosztować nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

W środowy poranek, policjanci z Pucka udali się do budynku znajdującego się w Jastrzębiej Górze. Informacje, które posiadali wskazywały na to, że 37-latek, mieszkaniec powiatu puckiego, prowadzi tam nielegalny proceder uprawy konopi indyjskich.

Gdy dotarli na miejsce, policjanci wezwali mężczyznę do oddania wszystkich rzeczy, które są zabronione na mocy prawa. Pomimo wezwania, 37-latek nie podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy. Wtedy policja postanowiła przeszukać pomieszczenie. Szczegółowe badania miejsca ujawniły obecność roślin konopi indyjskich na różnych etapach wzrostu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 11 donic z konopiami indyjskimi oraz niemal 5,5 g wysuszonej marihuany. Mężczyzna został aresztowany i przetransportowany do celi policyjnej.

Na miejscu zdarzenia pracował również technik kryminalistyki, który zabezpieczył dowody oraz przeprowadził oględziny miejsca. Policjanci z grupy dochodzeniowej podjęli dodatkowo działania mające na celu ustalenie ewentualnych świadków całego zajścia – informuje rzeczniczka policji w Pucku.