Jak systemy oferowane przez firmę Klimor pomagają dużym firmom?

Jeszcze kilkanaście lat temu system klimatyzacji czy wentylacji w firmie był przejawem dobrej sytuacji finansowej lub rozrzutności szefa. Jednostki budżetowe, urzędy, hale produkcyjne czy magazynowe, a także mniejsze biznesy mogły jedynie pomarzyć o własnym systemie. Dziś, tego typu rozwiązania nie są niczym nadzwyczajnym. Skuteczna wentylacja pomieszczeń w dużych firmach pozwala na odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza oraz w jak największym stopniu ogranicza jego rozproszenie się po pomieszczeniu, jednocześnie zapewniając dopływ odpowiednio oczyszczonego i uzdatnionego powietrza na potrzeby pracowników. Klimatyzacja może spełniać dokładnie takie samo zadanie, a dodatkowo pomaga utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu na jednym poziomie. Jak systemy pomagają dużym firmom?

Wentylacja i klimatyzacja w dużych firmach – co wyróżnia systemy?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów systemów wentylacji oraz klimatyzacji. Podstawową będą te, przeznaczone dla domów jedno- oraz wielorodzinnych, których zadaniem jest zapewnienie komfortu powietrza mieszkańców oraz optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Kolejną grupę systemów stanowią produkty przeznaczone dla dużych firm – do biur, sal konferencyjnych, hal przemysłowych czy produkcyjnych. Urządzenia zaprojektowane są z myślą o wielogodzinnej pracy w zróżnicowanych warunkach. Oddzielną grupą produktów są systemy przeznaczone dla szpitali oraz pomieszczeń o szczególnych wymaganiach dotyczących czystości. Tego typu sprzęt charakteryzuje się specjalistycznym wykonaniem oraz zapewnia doskonałą czystość powietrza. Nie sposób zapomnieć tu też o systemach, które znajdą zastosowanie w pomieszczeniach charakteryzujących się dużym stopniem zawilgocenia, takich jak baseny czy kryte hale.

Rynek wentylacji i klimatyzacji bez wątpienia ewoluował na przestrzeni ostatnich lat. To, co charakteryzuje systemy dostępne obecnie na rynku to: efektywność, wszechstronność oraz optymalność.

Zarówno konstrukcje monoblokowe, jak i wieloblokowe spełniają wymagania ekologicznego i ekonomicznego projektowania z zakresu najwyższych wskaźników sprawności energetycznej, a szeroka gama produktów w grupie regeneratorów oraz rekuperatorów pozwala na odpowiednie dostosowanie systemu do powietrza w danym obiekcie. Istotny jest tu też szeroki zakres temperatur, jaki obsługują systemy oraz możliwość ich zastosowania w środowiskach o klasie korozyjności C4. Wszystko to przekłada się na niezwykłą wydajność systemów oraz dopasowanie poszczególnych ich elementów do specyfiki danego budynku.

Jak systemy pomagają dużym firmom?

Najważniejszą rolą systemów jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach pracy, co przekłada się na wydajność pracowników. Odpowiednia temperatura w większości hali czy biur to temperatura utrzymująca się na poziomie 20-24°C. Są to idealne warunki pracy, zapewniające komfort i wygodę, niezbędne do podtrzymania efektywności pracowników. Co ważne, zdrowe i świeże powietrze dostarczane przez systemu, pozytywnie wpływa też na precyzję ich działań oraz kreatywność. Mówimy tu też o poprawie ogólnego samopoczucia oraz kondycji.

Zarówno klimatyzacja przemysłowa, jak i wentylacja przyczynia się też do stworzenia bezpiecznego środowiska, bez pleśni, grzybów i bakterii. Ponadto, systemy wspomagają proces produkcyjny oraz zmniejszają awaryjność wykorzystywanych w firmach urządzeń, spowodowanych np. zapyleniem powietrza. Skutecznie pozbywają się nadmiernego ciepła wydzielanego pod wpływem pracy oraz pary wodnej.

System klimatyzacji i wentylacji to nieodłączny element każdej dużej firmy. Dzięki nim każda duża firma zyskuje optymalną temperaturę, utrzymanie prawidłowej wilgotności, redukcję zanieczyszczeń, ochronę przed powstawaniem i rozwijaniem baterii oraz pleśni, poprawę jakości powietrza, a także komfort pracowników.