Kolejna, IX edycja historycznego Biegu Zaślubin Polski z Morzem przyciągnęła tłumy

Odbyła się IX edycja Biegu Zaślubin Polski z Morzem, który gromadzi uczestników z różnych zakątków naszego kraju. Liczba biegaczy, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu, przekroczyła 450. Głównym celem biegu było upamiętnienie 103. rocznicy symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji było „od Hallera do Hallera”. Trasa biegu, o długości 12 km, prowadziła od malowniczego Władysławowa do urokliwego Pucka.

Michał Kowalski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, podkreślił, że wydarzenie to stało się nieodłączną częścią sportowego kalendarza Pomorza. Przyciągnęło aż 467 entuzjastów biegania z całej Polski, którzy mieli okazję nie tylko oficjalnie rozpocząć sezon biegowy, ale również oddać hołd 104. rocznicy symbolicznego połączenia Polski z morzem.

Organizatorem wydarzenia było Invest Puck. Współorganizatorami byli: Urząd Miejski w Pucku, Urząd Miejski we Władysławowie, Urząd Gminy Puck, Starostwo Powiatowe w Pucku, Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie oraz COS OPO Cetniewo.