Ku gwiazdom i poza – Sandra Drzymalska wciela się w rolę znanego biologa w filmie "Simona Kossak"

Pochodząca z Wejherowa aktorka, Sandra Drzymalska, podjęła wyzwanie odgrywania roli Simony Kossak, znanej propagatorki nauk biologicznych, w kinowym dramacie „Simona Kossak”. Film ten to intymny portret kobiety, która swoje życie poświęciła naukom biologicznym.

Opis filmu przedstawia tę historię jako pełną pasji podróż Simony Kossak, która po studiach decyduje sie porzucić swój dotychczasowy tryb życia w Krakowie i przenosi się do Białowieży. Tam spotyka renomowanego fotografa przyrody i dzięki wspólnej miłości do natury buduje z nim silną więź.

Obraz nakręcony przez Adriana Panka („Wilkołak”, „Komisja morderstw”), który jest również autorem scenariusza, to nie tylko historia o życiu Simony Kossak, ale także przemyślenia na temat samoodkrywania i niezależności. Reżyser filmu, udzielając wywiadu mówił o archetypowej postaci bohaterki, która buntuje się i ucieka od swojej rodziny, miejsca pochodzenia i idzie w nieznane. Przez proces samopoznania, Simona odkrywa na nowo swoją biografię i scalając ją z historią rodziny, zachowuje swoją niezależność.

W dalszej części wypowiedzi Panek podkreśla, że film jest również hołdem dla Puszczy Białowieskiej, jej dziedzictwa i tych, którzy są z nią związani. W ten sposób, film przedstawia miłość, która przerasta nasze osobowe istnienie i sprawia, że stajemy się częścią czegoś większego.