Niedzielne zatrzymania w Wejherowie: narkotyki i nietrzeźwi kierowcy

11 lutego 2023 roku, niedzielne działania wejherowskiej policji doprowadziły do zatrzymania kilku osób posiadających środki odurzające. Jednym z aresztowanych był 52-letni mężczyzna prowadzący BMW, u którego stwierdzono konsumpcję narkotyków.

Wczesne godziny niedzielne przyniosły pierwsze sukcesy dla funkcjonariuszy KPP Wejherowo. Jak donosi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, mężczyzna został zatrzymany na posesji posiadając niewielką ilość amfetaminy. Substancja odurzająca została natychmiast skonfiskowana przez służby porządkowe.

Kolejny areszt miał miejsce po godzinie 14. Tym razem to 31-letni mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy za posiadanie kilku gramów marihuany. Wejherowska policja potwierdza, że mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu policyjnego, gdzie niebawem ma zostać przesłuchany. Rzecznik prasowy policji wskazuje, że mężczyźnie może grozić postawienie zarzutu.

Jednocześnie funkcjonariusze drogówki z Wejherowa przeprowadzili kontrolę drogową kierowcy BMW na ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego. Nerwowe zachowanie 52-letniego mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów. Mimo iż badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy, narkotest potwierdził obecność dwóch różnych substancji odurzających w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a jego krew pobrała do analizy. Oprócz tego stracił prawo jazdy i został doprowadzony do policyjnego aresztu – zapewnia rzeczniczka KPP Wejherowo.