Pościg policyjny na terenie powiatu puckiego

W dniu 21 stycznia 2024 roku, na drogach powiatu puckiego doszło do ekscytującego pościgu policyjnego. Zgodnie z informacjami od policji, kierowca jadący Skodą nie podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy z puckiej drogówki i oddalił się z miejsca, w którym miała mieć miejsce kontrola drogowa.

Podczas tego napiętego pościgu, doszło do incydentu drogowego, gdzie udział brali funkcjonariusze. Na szczęście, jak zapewnia asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, żaden z mundurowych nie doznał obrażeń ciała.

Policja ustaliła, że kierujący samochodem to 30-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który miał sądowo nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na miejscu działania interweniowało kilka jednostek policji, w tym funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz technik kryminalistyki.

Po udanym zatrzymaniu mężczyzny, ten teraz będzie musiał odpowiedzieć za oglądanie się do poleceń zatrzymania pojazdu, co może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami niewykonania zakazu sądowego, co może wiązać się z dodatkową karą do 2 lat pozbawienia wolności.