Wznowienie odpłatności za parking przy Galerii Szperk

Podjęto decyzję o ponownym wprowadzeniu opłat za parkowanie w okolicach Galerii Szperk. Kierowcy mogą korzystać z bezpłatnego parkowania przez trzy godziny, ale za każdą następną godzinę muszą zapłacić 5 zł. Usługa parkowania jest dostępna 24/7.

Parkomaty zostały pierwotnie zainstalowane na parkingu przy Galerii Szperk w marcu 2022 roku w odpowiedzi na narastający problem z kierowcami, którzy pozostawiali swoje pojazdy na miejscu parkingowym galerii na długie okresy czasu.

Reprezentanci centrum handlowego tłumaczyli, że wprowadzenie opłat za parking wynikało z chęci zapewnienia wszystkim klientom możliwości znalezienia miejsca parkingowego. Stwierdzili, że niektórzy kierowcy wręcz porzucali swoje samochody w tym miejscu.

Osoby mieszkające w rejonie Kosakowa oraz pobliskich osiedli często wykorzystywały parking przy Galerii Szperk jako punkt przesiadkowy. Pozostawiali tam swoje samochody, by skorzystać z transportu publicznego, a później po powrocie korzystali z okazji do zrobienia zakupów w galerii przed powrotem do domu.